25 Şubat
Ekonomik Seferberlikten Hendek Kazma Ekonomisine

Ekonomik Seferberlikten Hendek Kazma Ekonomisine

Başakşehir Belediyesi Kendi yetkisi olmadığı hale Bahçeşehirde bulunan Prestige Mall’a gelerek işlem yapmaya kalkıştı.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/02/20160226-17.htm RESMİ GAZETE İÇİN TIKLAYINIZ

29636 Nolu Resmi gazetede yayınlanan Alışveriş Merkezleri işletme kanunu çerçevesinde yetkisi Büyükşehirlerde tamamen Büyükşehir Belediyesinde olduğu açıkça bildirilmiş ilçe Belediyesinden ise “alışveriş merkezi projesi  yapı ruhsatı verilirken ilgili ilçe belediyesinden de görüş alınabilir” ifadesi yer almıştır.

Kanunun 3. Maddesinin ifadeside Aynen şöyle; Alışveriş merkezine yapı ruhsatı‚ yapı kullanma izin belgesi ve işyeri açma ve çalışma ruhsatını verme‚ değiştirme ve yenileme yetkisi büyükşehir olan yerlerde büyükşehir belediyesine; diğer yerlerde belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde ilgili belediyelere‚ belediye sınırları ve mücavir alanlar dışında ise il özel idarelerine aittir‚ der.

Anlaşılan Prestige Mall’u yeni devir alan yerli yatırımcıların kanun gereği gerekli izinler ve irtibatlar konusunda İBB’ye başvurmaları Başakşehir Belediyesinin hoşuna gitmediği gibi yetkisi dahilinde olmayan AVM’nin bu uygulaması hoşuna gitmeyecek ki tedrici olarak atıl duruma getirilmesi konusunda  çalışmalara başladı.

Ve  hatta Bahçeşehir Gölet’e şimdiye kadar herhangi bir hayrı dokonmayan Gölet Büyütülecek yalanı ile yerel seçim propağandası yapan Göletin ortasına hemde FET֒cülere peşkeş çekerek AVM inşaatı yapmaya çalışan mevcut Başakşehir Belediyesine‚ Bahçeşehir halkının haklı mücadelesi sonucu İstanbul 5. İdare Mahkemesinin “dur”  demesi karşısında Bahçeşehirlilerden intikam almaya başladı.

Belediyenin bezdirici uygulamalarından en çok nasibini alan Prestige Mall yönetimi bir basın açıklaması yaparak mağduriyetini dile getirdi.

AVM yatırımcısı ve yöneticisi Av. Mansur Topçuoğlu Yapılan Basın Açıklamasında;

Bir Polisin Rus Konsolosunu canlı yayında öldürebildiği‚ terör örgütlerinin bir çok insanı öldürdüğü eylemler yapılan bir ülkede AVM’de yüzlerce insanın alışveriş yaptığı saatlerde her hangi bir arama noktasından geçmeksizin‚  sivil polis olduklarını söyleyen bir gurup 20 – 30 civarında Normal Polis ve Belediye Zabıtaları gelerek kanuni yetkisi olmadığı halde vergi levhası‚ çalışan sigortası‚ çalışma ruhsatı gibi sorularla iş yerleri mühürlenmeye çalışılmıştır.

Kaldı ki yasal eksiklikleri olsa bile İBB’nin SSK ve SGK yetkililerinin takip edip denetim yaparken direk mühürlemek yerine ceza kesmek suretiyle eksikliklerin tamamlanması için zaman tanırlar.

Başakşehir  Belediyesi Zabıtası‚ Polis ve Sivil Polis ekipleriyle gelerek hem baskı hemde korku salmaya çalışmışlardır.

Güven ve kardeşliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan bir dönemde bir çok yerli ve yabancı yatırımcı markanın bulunduğu AVM’de ve hatta AVM’nin kendisinide yabancı yatırımcılardan yerli yatırımcıların satın aldığı bir yerde‚ CUMHURBAŞKANIMIZIN “Ekonomik seferberlik ilan ediyorum her iş adamı bir çalışan fazla alarak ekonomiye katkıda bulunsun” derken Başakşehir Belediyesi AVM etrafına çit çekip‚ AVM’de korku salmak‚ AVM önünde gece saat 3 sularında kaldırım tadilatı yapıyoruz diyerek hendek açmış durumdadır.

Bu ortamda ne yabancı nede yerli yatırımcı BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE UYGULANAN HENDEK EKONOMİSİ YÜZÜNDEN EKONOMİK SEFERBERLİK YAPAR.

Bizler her alanda hukuki mücadelemizi sürdürürken‚ söz konusu açılan hendekleri AVM Yönetimi olarak kapatmayacağız. Bu onların bir ayıbı olarak kalsın.

Buradan Belediye hakkında suç duyurusunda bulunuyorum Prestige Mall etrafına çekilen çit sebebiyle  herhangi bir yangın durumunda tasfiyeyi zorlaşırsa bunun  müsebbibi Başakşehir Belediyesidir.

Açıklamalarını yaptı.

HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKEN BİR AÇIKLAMA YAPAN TOPÇUOĞLU; BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNE RÜŞVET VERMEYECEĞİZ" dedi.

YEREL BASIN OLARAK BU KONUDA BELEDİYEDEN ÖZELLİKLE İSMİ GEÇEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI NURETTİN ERTEMEL'in açıklama yapmasını bekliyoruz.

"

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNİN HAKSIZ UYGULAMASI

20170226__2179223895

"

20170226__8245508074

"

20170226__2355615497

"
YATIRIMCI ESNAFA TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ MUAMELESİ

20170226__41314960

"

20170226__907861591

Bu yazı 1734 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur