15 Temmuz Darbesi ve Allah?ın Yardımı

Tarih : Görüntülenme Sayısı: 461
15 Temmuz Darbesi ve Allah?ın YardımıBir toplum kendi özünde olanı değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Rad:11

Evet artık Fetönün son açıklamaları karşısında anlaşılıyor ki bu darbe tam anlamıyla Fetö tarafından yapılmıştır. Tabi ki Fetönün arkasında başta kendisini misafir eden ABD olmak üzere birden fazla devlet ve istihbarat örgütleri mevcuttur. Arkadaşlar karşımızda ciddi bir düşman kitlesi var.

Peki bizler ne durumdayız?

Allah kendilerinden razı olsun bu davaya baş koyarak mücadele ederek türlü türlü sıkıntılara katlanarak  yol almış insanlar var. Allah onların samimi mücadeleleri sayesinde desteğini eksiltmedi.

Ancak bazı olaylarda olduğu gibi bu konuyuda kendi özünden koparıp manipüle ederek yozlaştırılmasına müsaade etmemeliyiz.

Söylediklerim neyi ifade etmektedir;

Örneğin; Ramazan aylarında önce İstanbulda olmak üzere sonra ülkemizin hemen hemen her yerinde Ramazan Eğlenceleri ve Sokak İftarları düzenlenmetedir. Sokak iftarları İstanbul?da ilk olarak zamanın Eminönü Belediyesi iftara evine yetişemeyen insanlara sıcak bir çorba ikramı yapmak şeklinde başlamıştır. Bu güne geldiğimizde ise sokak iftarları belediyelerimizin sayamayacağımız kadar bin bir türlü israfı bir yana Ramazan Eğlencesi de ne oluyor Allah aşkına. İnsanların ibadet ederek rablerine daha yakın olması emredilen ayda şarkılar türküler anlamsız TV proğramları insanlarımıza ibadet için zaman bırakmıyor. Siyasiler içinde show yapma ortamına dönüşmüş durumdadır.

Darbenin ardından Meydanlara bir bakıyorum? bir çoğu işi özümseyip bir ders çıkarmak yerine? daha çok bir sosyal aktiviteye dönüşmüş durumdadır. Şarkılar türküler herhangi bir siyasi parti mitingi gibi‚ falan filan. Oysa İşin zahmetini sıkıntısını olayın vehametini kavramış silahlı fetönün köpeklerine karşı mücadele eden sivil ve resmi polislerle birlikte bir çağrı beklemeden meydanlara anında inenlerdir. Canlarını tehlikeye atarak cesaretle tanklara karşı durup şehit düşenlerdir.

Artık anlayın arkadaşlar Fetö bunun bitmeyeceğinin devam edeceğini belirten açıklama yapıyor;

?Varsın bir sürü ahmak bir başarı elde etmiş gibi güledursun. Düğünler? dernekler kursun o komik durumlarını bayram ilan etsinler. Fakat dünya bu meseleyi alaya alıyor. "Eğer bunlar hayatta kalırlarsa keşke diyecekler ama diyemeyecekler." diyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı da ölümle tehdit eden teröristbaşı "O da diğerleri gibi kanalizasyona gidecek" dedi.

Yani demek istiyorum ki sıradan bir durumla karşı karşıya değiliz. Aklınızı başınıza alın. Herşey bir haftada bitmeyecek bu mücadele açıktan ve gizliden devam edecek.

Bu durumda Allahın yardımını sürekli yanımızda hissetmek ve yaşamak için kendimize yaptıklarımıza çeki düzen vermeliyiz.

Bir toplum kendi özünde olanı değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Rad:11

Mehmet Hammutoğlu
BasaksehirRehberi